Російська православна церква в Україні

Єпископ Макарівський Гедеон

Харон Юрій Самуїлович

Єпископ Макарівський, вікарій Київської митрополії.

Народився в Одесі. Після закінчення школи та демобілізації з армії був пострижений у ченці. У 1991-1999 роках був кліриком Американської православної церкви, зокрема, служив у храмах Сан-Франциско. Після повернення в Україну навчався у Київській духовній академії та семінарії.

У 2009-му році став намісником так званого Десятинного чоловічого монастиря – невеликої будівлі, яку незаконно побудували на території Національного музею історії України. Через цю споруду відбувалися численні акції протесту, оскільки жителі Києва та представники націоналістичних організацій вимагали прибрати незаконно встановлену будівлю РПЦ в Україні.

Наприкінці 2018-го року у ЗМІ опублікували скан-документ російського паспорта єпископа Гедеона. Відтак, у лютому наступного року українські прикордонники затримали його в аеропорту Борисполя і депортували до США. Також Гедеона позбавили українського громадянства, зокрема, через антиукраїнську пропаганду. Але у вересні Окружний адміністративний суд Києва вирішив повернути Гедеону український паспорт.

Майно у власності:

 • apartment

  Квартира в Одесі (площа не зазначена)

 • cars

  Porsche Cayenne 2008 року

 • cars

  Volkswagen Multivan 2008 року

 • parking

  машиномісце в Одесі (площа не зазначається)