Православна церква України

Митрополит Переяславський і Вишневський Олександр

Драбинко Олександр Миколайович

Митрополит Переяславський і Вишневський Олександр

Народився на Рівненщині, у 1994-1998 роках навчався у Московській духовній семінарії, пізніше у Київській духовній академії. Був особистим секретарем предстоятеля РПЦ в Україні Володимира, підтримував із ним близькі стосунки.

Із 2011 року Драбинко очолив Відділ зовнішніх зв’язків РПЦ в Україні. Під час хвороби предстоятеля Володимира був головою комісії, яка мала тимчасово керувати Київською єпархією. У цей час відбулася спроба так званого перевороту в РПЦвУ, який влаштували, зокрема, митрополити Агафангел, Іларіон та Павло. Владика Олександр намагався протидіяти їхнім спробам.

Починаючи з 2014 року Генпрокуратура розслідувала справу про викрадення владики Олександра. Слідство стверджувало, що група високопосадовців організувала викрадення і незаконне утримання архієпископа з метою змусити тодішнього предстоятеля РПЦвУ Володимира відректися від престолу.

У 2016 році в рамках розслідування цієї справи український парламент зняв недоторканість із депутата Вадима Новинського. У цій же справі оголосили підозри президенту-втікачу Віктору Януковичу й екс-міністру МВС Олександру Захарченку.

У травні 2019-го року, після того як владика Олександр перейшов до новоствореної Православної церкви України, він подав позов проти предстоятеля РПЦвУ Онуфрія про захист честі та гідності.

Майно у власності:

 • houses

  будинок у Києві — 545,2 кв. м

 • houses

  садовий будинок в Київській обл., с. Ходосівка — 430,7 кв. м

 • apartment

  квартира в Києві — 201,6 кв. м

 • apartment

  квартира в Києві — 85,8 кв. м

 • cars

  Toyota Land Cruiser 2018 року

 • land

  земельна ділянка в Київській обл., с. Оране — 1 га

 • land

  земельна ділянка в Києві — 0,1002 га