Православна церква України

Архієпископ Сімферопольський і Кримський Климент

Кущ Павло Миколайович

Архієпископ Сімферопольський і Кримський.

Народився у Сімферополі. Після закінчення школи вступив до Харківського інституту мистецтв, потім служив у Збройних силах СРСР. Деякий час був іподияконом у кафедральному соборі св. Володимира і Ольги в Сімферополі, поки не вступив на навчання до Київської духовної семінарії.

Із 2000-го року почав керувати Кримською єпархією УПЦ Київського патріархату. Деякий час очолював Місію УПЦ КП в Італії.

Під час анексії Криму в 2014-му році владика Климент став «живим щитом» перед українською військовою частиною, намагаючись перешкодити росіянам. Також публічно виступав за звільнення українських політв’язнів, зокрема, Олега Сенцова.

Незважаючи на вкрай складний стан українців в Криму після окупації, продовжує вести служби. Російська окупаційна влада систематично перешкоджає цьому, то відключаючи опалення в храмі, то затримуючи самого владику.

Після створення Православної церкви України, Климент призначений головою Православної комісії допомоги жертвам порушення прав людини та особам, позбавленим волі.

Майно у власності:

  • apartment

    квартира в Києві — 31,3 кв. м

  • cars

    у реєстрі відсутня інформація щодо наявності рухомого майна

  • buildings

    Автономна Республіка Крим, с. Штормове — човновий обслуговуючий кооператив «Нептун» на 129,1 кв. м